Ana SayfaHaberlerBursa Skal Kulübü'nün Şubat Ayı Toplantısı Kırcı Hotel'de Yapıldı Bugün:  
Bursa Skal Kulübü'nün Şubat Ayı Toplantısı Kırcı Hotel'de Yapıldı
21 Mart 2015

Bursa SKAL Kulübü’nün Şubat ayı aylık olağan toplantısı Kırcı Hotel’de Mustafa Kırcı’nın ev sahipliğinde yapıldı.

Sektöre dair değerlendirmelerin yapıldığı toplantı, Mustafa Kırcı’nın başarı öyküsü ile devam etti. Katılımcıların Mustafa Kırcı ve Hasan Kırcı’ya dair anılarını aktardığı toplantıda, başarının anahtarı çalışmak, dürüstlük, birlik beraberlik olarak tescillendi.

Şubat ayı toplantısının açılış konuşmasını yapan Bursa SKAL Kulübü Başkanı Vehbi Varlık, “Bursagenelinde 2014 yılına bakıldığında, Ocak-Aralık ayı dönemi, ilgili bakanlıktan belgeli otellerin rakamlarına göre 1 milyon 334 bin 979 turist gece konaklaması yaptı” dedi.

Gece konaklaması yapan turistlerin 538 bin 193’ünün yabancı turist olduğunu söyleyen Varlık, gece konaklayan yerli turist sayısının ise, 796 bin 786 kişi olduğunu dile getirdi.

2014 yılında Bursa’daki otellerin yüzde 41.58’lik ortalama doluluk oranlarıyla sezonu kapattığını ifade eden Vehbi Varlık, bu doluluk oranlarının Ağustos ayında gerçekleşen yüzde 66,82’yle en yüksek seviyeyi gördüğünü söyledi. Varlık, 2014 yılında en düşük ortalama doluluk oranının ise Temmuz ayında 28.96’yla yaşandığına dikkati çekti.

Varlık: Uludağ geçen yıl 22 bin yabancı turisti ağırladı

2014 yılında Bursa’daki otellerde kalış süresinin 1,75 gün olduğuna işaret eden Varlık,  bu rakamın Uludağ’da 2,58 güne çıktığını söyleyerek, “Uludağ’daki otellere bakıldığında 2014 yılında gece konaklayan turist sayısı 133 bin 43 kişi olurken, bunların 110 bin 762 kişi yerli turist, 22 bin 281 kişi de yabancı turist oldu. Doluluk oranı ortalama yüzde 36,15.  En fazla doluluk oranı Şubat ayında yüzde 70,36 olurken, en düşük doluluk oranı Kasım ayında yüzde 0. Ortalama konaklama süresi 2,58 gün olarak gerçekleşti Uludağ’da” açıklamasında bulundu.

Kırıcı: Başarımızın sırrı birlik ve beraberlik

Bursa SKAL Kulübü Başkanı Vehbi Varlık’ın açıklamalarının ardından konuşan Mustafa Kırcı, iş hayatında yakaladığı başarının sırrını toplantıya katılanlarla paylaştı.

Bulgaristan’dan 1 yaşındayken Türkiye’ye geldiklerini hatırlatan Mustafa Kırcı, başarılarındaki temel etkenin birlik ve beraberlik olduğunu, özellikle de kardeşi Hasan Kırcı ile birlikte hareket etmenin semeresi olduğunu söyledi. İki kardeş canla başla çalıştıklarını ve bir günden bir güne birbirlerini kırmadıklarını ifade eden Kırcı, bu sayede bölünmeden, daha da kenetlenerek büyüdüklerini dile getirdi.

Şirketlerinde kurumsallaşma çalışmalarının halen devam ettiğini ve bu bağlamda bir aile anayasası oluşturmak için girişimleri olduğunu ifade eden Mustafa Kırcı, kendilerinden sonra şirketin ve isimlerinin baki kalması için böyle bir hazırlık içinde olduklarını kaydetti.

İlginizi Çekebilir
Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül töreninde Yeditepe Üniversitesi “turizm eğitimi” alanında en iyi yükseköğretim ödülüne layık görüldü. Seyahat ve turizmin tüm kollarını bir araya getiren tek
Skal Bursa Turizm Profesyonelleri Derneği ev sahipliğinde,  Bursa'da 12 ay turizm temasıyla düzenlenecek olan 2. Bursa Turizm Zirvesi ve 4. Bursa Turizm Sempozyumu’nda 30 farklı oturumda alanında uzman 120 isim,
Bursa’nın UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmesinde Alan Başkanı olarak görev yapan Prof. Dr. Neslihan Türkün Dostoğlu, Skalite “Turizm’de Katkı” ödüller, kapsamında Bursa’dan “Bölge Ödülleri Kategorisi”nde
Tüm Hakları Bursa Skal Derneği'ne aittir © 2013 -2021 Turizm Profesyonelleri Derneği Bursa
Design and Code by Plazatur
Bizi Takip Edin: