Ana SayfaEtkinliklerSkal Bursa'da Işık UĞURTUĞ DönemiBugün:  
Skal Bursa'da Işık UĞURTUĞ Dönemi
05 Mart 2018

Turizm Profesyonelleri Derneği (Bursa Skal Kulüp), önceki akşam Mercure Hotel'de düzenlenen genel kurulunda yeni başkanını seçti. Tek listeyle girilen ve açık oylama yapılan seçimlerde mevcut Başkan Hüseyin Özdilek, görevi Işık Uğurtuğ'a devretti. Veda konuşması yapan Özdilek, dünyada hizmet, sanayi ve tarım olmak üzere 3 ana sektör bulunduğunu belirterek, ''Gelişmiş ülkelere baktığınızda çalışan nüfusun yüzde 40'ı hizmet sektöründe. Biz de hizmet sektörünün içinde olan turizme hizmet ederek, yüzde 40'lık istihdam kaynağına vesile oluyoruz. Karınca kararınca katkıda bulunuyoruz. Bu sene Almanların büyük bir hevesle tekrar Türkiye'ye geldiğini duyuyoruz. Turizmin Rusya'dan da daha iyi şekilde gelişeceğine inanıyoruz. Hiçbir otelimiz kapalı kalmasın, bütün otellerimiz para kazansın, vergisini ödesin istiyoruz'' dedi. Özdilek, Işık Uğurtuğ'un otelcilikte çok büyük deneyimleri olduğuna vurgu yaparak, daha önce Güney Marmara Turizm ve Otel İşletmecileri Birliği Derneği (GÜMTOB) başkanlığını yaptığını hatırlattı.

ÜYE SAYISI ARTIRILACAK

Skal Kulüp yeni Başkanı Işık Uğurtuğ da, Hüseyin Özdilek'in 2 yıllık yönetim döneminde çok güzel toplantılara ev sahipliği yapıldığını ifade etti. Gelecek dönemde de her yemek organizasyonunda bir konuşmacı olmasına özen göstereceklerini belirten Uğurtuğ, şöyle devam etti:

‘'Diğer Skal kulüpleriyle daha yakın ilişkiler kurmayı arzu ediyorum. Üye sayısını artırmaya yönelik çalışmalarımız olacak. Bu aileyi her işletmenin temsil edilebileceği bir noktaya taşımaya gayret edeceğiz. Toplantılarımızın dışında bölgesel inceleme gezileri yapmayı istiyoruz. Dünya Skal Kongresi var ve bunlara gitmeyi izlemeyi arzu ediyoruz. Herkesin bu havayı koklamasında fayda var. Sektörün bütün dinamiklerinin içinde olduğu bir kurumuz. Acentacı arkadaşlarımızın sayısı az diye hissediyorum. Konaklamada ve rehberlerde eksiğimiz var. Sektörün bütün dinamiklerini bu aile platformunun içine çekmeye çalışacağız.''

İŞTE YENİ YÖNETİM

Işık Uğurtuğ başkanlığındaki yönetim kurulunda Serdal Can, Ersin Yazıcı, Gülçin Güleç ve Ahmet Aydın yer aldı.

Tüm Hakları Bursa Skal Derneği'ne aittir © 2013 -2024 Turizm Profesyonelleri Derneği Bursa
Design and Code by Plazatur
Bizi Takip Edin: